Extraligové kadetky nadále ukazují, že v této soutěži nejsou pouze do počtu. Z uplynulého víkendu si po slabším sobotním výkonu v neděli napravili chuť, a připsaly si cenný venkovní skalp!

Sobotní domácí utkání s týmem USK Praha bylo pro nás poměrně specifické, jelikož se jednalo o první zápas na hale SLUNETA 2, kde děvčata ještě nemají nastříleno tak, jako na hale na Doběticích.

Bohužel naše „nerozkoukanost“ v kombinaci s chaosem na útočné polovině měla za výsledek katastrofálních 6 bodů za první čtvrtinu! Tím jsme rychle nabrali dvoucifernou ztrátu. To co se odehrávalo ve 2. a také 3. čtvrtině byla velice příjemná změna. Výborná práce na obranné polovině, zvýšená produktivita v útoku a viditelný zápal do hry..zkrátka basketbal, kterým se chceme prezentovat. Jenom kvůli pár zbytečným chybkám se nám nedařilo soupeře v těchto částech hry porážet, ale byli jsme naprosto vyrovnaným soupeřem! O to víc nás z pozice trenérů mrzelo, jak probíhalo dějství poslední. Tým domácích, který na hřišti byl předchozí dvě období, zmizel neznámo kam. Hráčky USK mezitím pokračovaly stále ve své hře a rozdíl ve skóre bohužel narůstal, až se zastavil na konečných 42:69. Po zápase nám tedy nezbývalo nic jiného, než si velmi důrazně vysvětlit, že takto to opravdu nepůjde a jestli máme naší hru posouvat výš, tak tyto sekvence musím redukovat na minimum!

Sluneta ÚL vs USK Praha  42:69   (6:20 21:36 30:47) / Statistiky ZDE

V neděli jsme tak vyrazili odčinit sobotní neúspěch proti dalšímu týmu z hlavního města, a sice týmu BA Sparta Praha. Pokyn na začátek zápasu byl jasný. Začít lépe než jsme začali v sobotu a hrát tak, jak jsme hráli zmíněné povedené čtvrtiny. Děvčata si očividně sobotní pozápasovou domluvu vzala k srdci a na výkonu to bylo okamžitě znát. Po velmi solidní první čtvrtině jsme si vypracovali 13ti bodové vedení. A tento povedený vstup se nakonec ukázal býti klíčový! Zbytek zápasu se nesl v duchu sparťanského dotahování a dobývání našeho náskoku. Děvčata však vždy v útoku našla odpověď a případné neúspěchy jsme byli schopni kompenzovat výbornou obranou. V posledních minutách zápasu jsme si už vítězství sebrat nenechali a domů si tak odvážíme sympatickou výhru 70:58. Díky tomuto úspěchu se stále udržujeme ve vyrovnaném středu tabulky, což je pro extraligového nováčka dobrá vizitka!

BA Sparta Praha vs Sluneta ÚL   58:70  (11:24 28:36 40:50) /  Statistiky ZDE  / Foto ZDE

Děkujeme všem divákům, kteří nás o víkendu byli podpořit, a těšíme se na další extraligové zápasy!